Japonia czyli Kraj Kwitnącej Wiśni

Kwitnienie wiśni w Japonii dla każdego obywatela kraju jest wydarzeniem za każdym razem niezwykłym i bardzo ważnym, tak istotnym iż traktowanym jak święto. W związku z tym japończycy, zaklepują wolne w pracy, po to by móc podziwiać i celebrować kwitnienie drzew wiśni co roku.

Japonia kwitnienie wiśni

Hanami, bo taką nosi nazwę jest świętem ruchomym, z uwagi na to, że jego odbywanie się jest zależne od tego kiedy drzewa wiśni będą w całkowitym, pełnym kwitnieniu. Japończycy na ten czas czekają z utęsknieniem przez cały rok, prognozy pogody są tutaj śledzone i przekazywane rzetelnie, by czasem nie pominąć, tego wspaniałego wydarzenia by móc ogłosić go światu. Dla każdego obywatela jest to czas niezwykły oraz powód do dumy, a także kontemplacji życia i jego wartości.
Drzewa wiśni znajdują się w różnych miejscach w Japonii, z których wyróżnia się bardziej lub mniej popularne, jednak każde z nich jest odwiedzane i oblegane w czasie kwitnienia, przez mieszkańców oraz gadzinów przybywających by popstrykać zdjęcia z tej okazji.
Duży wkład ma zarząd kraju w to święto, gdyż co roku, organizuje niebieskie i zielone maty do siedzenia dla piknikujących czy odpoczywających w tym czasie pomiędzy kwitnącymi drzewami ludzi oraz kontenery do segregacji śmieci. Ludzie w tym czasie jedyne co robią, to właśnie spędzają czas w parkach, jedząc, pijąc i rozmawiając między sobą, jest to świetny czas by nadrobić zaległości towarzyskie, bo spotkania w tak zapracowanym kraju, na co dzień są trudne. Japończycy spędzają więc ten często wolny czas na poświęcenie go rodzinie i przyjaciołom, albo zwykłe, towarzyskie spotkanie z szefostwem lub współpracownikami z pracy.
W specjalnie wyznaczonych miejscach w miastach, w parkach przesiadują tłumy ludzi i równie tłumnie się przechadzają, jest to piękny czas, bo całkowicie poświęcony sobie nawzajem, czas by się wsłuchać w potrzeby innych ludzi lub pobyć z nimi po prostu i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.
Czy warto odwiedzić Japonię? Na pewno, chociażby by ujrzeć te piękne w tym czasie drzewa pełne różowo białych kwiatów, opadających tworzących niesamowity dywan, utkany z misternie rozwianych eterycznych płatków, dodatkowo ubierając okolicę w delikatną i słodką woń w pełni swej dojrzałości zapachu.