Wakacyjny nastrój w sypialni: Jak stworzyć egzotyczną atmosferę bez wychodzenia z domu?

Wielu z nas marzy o domu lub willi w tropikach – w końcu każdego ranka cieszylibyśmy się klimatem wakacji! Jednak nie zawsze jest to realne. Alternatywnym rozwiązaniem jest stworzenie unikalnego wnętrze, w którym wykreujemy niezwykłą oraz letnią atmosferę. Zatem, jak stworzyć egzotyczną sypialnię?

Barwy ziemi oraz roślinne motywy

Chcąc urządzić sypialnię egzotyczną, warto zacząć od odpowiedniej kolorystyki. Najlepiej sprawdzi się tutaj połączenie ciepłego brązu z różnymi odcieniami zieleni. Dzięki temu bez wątpienia poczujemy się jak w Afrykańskim czy Meksykańskim wnętrz. Oznacza to, że na pierwszym planie powinny znaleźć się barwy ziemi. Idąc dalej – motyw. Tak naprawdę to od odgrywa tutaj główną rolę. Najlepiej sprawdzą się przyrodnicze elementy, które opierają się na naturalnych materiałach. Wszelkiego rodzaju plecionki z wikliny, juty czy rattanu są doskonałym wykończeniem. Oprócz tego możemy postawić na unikalne figurki, obrazy czy tapety. A dla jeszcze większego podkreślenia egzotycznego klimatu warto wprowadzić żywe rośliny oraz zainwestować w świece zapachowe.

Drewno jako istotny element

Styl egzotyczny kojarzy nam się przede wszystkim z unikalną roślinnością, jaka znajduje się m.in. w Tajlandii, Malezji, Singapurze, Indonezji czy na Malediwach. Jednak, chcąc uzyskać ten wyjątkowy klimat, warto postawić na drewno lub materiały, które je imitują. Dlaczego? Jak się okazuje, świetnie wpasowuje się ono w klimat, a także w unikalny sposób go podkreślają. Na rynku znajdziemy produkty, które pochodzą z lasów równikowych, głównie ze stref tropikalnych. Możemy je zakupić w formie mebli, np. komody, ramy łóżka, szafy czy szafek nocnych, a także paneli podłogowych lub ściennych. Ich zastosowanie tak naprawdę zależy od aranżacji, jaką planujemy wprowadzić.

Przemyślane oświetlenie – czyli jakie?

Urządzając egzotyczną sypialnię, należy również zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem. W przypadku wnętrz, które zostały zaaranżowane przy użyciu ciemnych barw, warto postawić tutaj nie tylko na oświetlenie punktowe, ale także symetryczne dopełnienie. Możemy tutaj pokusić się o dopełniające aranżację kinkiety lub kaskadowo opadające lampy. W ten sposób nasza sypialnia będzie jeszcze bardziej atrakcyjna wizualnie. Oprócz tego warto zainwestować w lampę podłogową. Jeśli natomiast zdecydujemy się na jasne wnętrze, to odruchowo staje się ono optycznie większe, bardziej przestronne i jasne. W tym przypadku wystarczy tylko podstawowe oświetlenie w postaci lampy głównej sufitowej oraz np. lampek nocnych.

Wygodne łóżko w klimacie egzotycznym

W każdej sypialni główną rolę pełni łóżko. Chcąc zachować klimat egzotyczny, możemy postawić na drewnianą ramę i pościel, która swoim motywem lub kolorem będzie podkreślać aranżację. Inną kwestią jest zainwestowanie w akcesoria sypialniane, takie jak:

  • materac – ważny element, które gwarantuje najlepsze wsparcie całej sylwetki użytkownika oraz stabilizacje kręgosłupa,

  • poduszka – umożliwia najlepsze wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym,

  • kołdra – odpowiada za komfort termiczny w nocy oraz przyjemne wrażenie otulenia.

Tak naprawdę dzięki odpowiednio dobranym kolorom oraz dodatkom jesteśmy w stanie stworzyć egzotyczną sypialnię. Dzięki temu możemy przenieść do tajemniczych, aczkolwiek pięknych zakątków świata, w końcu styl safari, marokański czy chiński to nie lada gratka dla każdego podróżnika! Tak naprawdę wszystko zależy od nas!

Artykuł sponsorowany.