Pieniny dla każdego

Pieniński Park Narodowy jest niewielki, jednak bardzo atrakcyjny pod względem przyrodniczym i turystycznym, dlatego też bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z Polski i zagranicy. Do atrakcji zaliczyć można chociażby zamki w NIedzicy i Czorsztynie, spływ Dunajcem czy szczyt Trzy Korony, a to oczywiście dopiero początek.

 

Jest to doskonałe miejsce na cało rodzinną wycieczkę, bowiem każdy bez względu na wiek i zainteresowania znajdzie tam coś dla siebie. Warto samemu się o tym przekonać.

Pieniński Park Narodowy wolontariat

Na terenie Pienińskiego Parku Narodowego corocznie organizowane są akcje wolontariatowe. Przeznaczone są one dla osób pełnoletnich. Przedstawiciele parku poszukują ochotników do: pracy w edukacji, przy utrzymaniu i sprzątaniu szlaków turystycznych, prac pielęgnacyjnych w szkółce leśnej i pomocy przy monitoringu flory i fauny. Organizowane są 2 tygodniowe turnusy, przy czym istnieje możliwość wydłużenia bądź skrócenia takiego turnusu po wcześniejszym uzgodnieniu tego z Koordynatorem. W ramach wolontariatu zapewniane jest zakwaterowanie na terenie parku, ubezpieczenie NNW, szkolenie BHP, prelekcję na temat PPN, szkolenie dotyczące wykonywanych czynności oraz czapkę i dwie oznakowane koszulki. Wyżywienie nie jest zapewniane. Wolontariat nie może także być traktowany jako praktyki studenckie – pracownicy parku nie podpisują tego typu umów oraz nie wypełniają dzienniczków praktyk. Niemniej jednak jest to pomysł na ciekawy wypoczynek w cudownych okolicznościach przyrody.