Andora – 5 największych atrakcji

Andora to małe księstwo, które znajduje się pomiędzy Francją i Hiszpanią na terenie Pirenejów. Górzyste państwo staje się coraz chętniej odwiedzane przez turystów, którzy zachwyceni są wspaniałymi krajobrazami i licznymi atrakcjami. W małych państwach, takich jak Andora atrakcje są skumulowane na niewielkiej powierzchni, dzięki czemu odwiedzić można je nawet podczas krótkiego pobytu w kraju. Oto 5 miejsc, które warto zobaczyć podczas wizyty w Andorze!

1. Muzeum Carmen Thyssen

Muzeum Carmen Thyssen to niewielki oddział muzeum sztuki, w którym podziwiać można najznakomitszą kolekcję obrazów w całej Andorze. W muzeum znajdują się wystawy dzieł sztuki amerykańskiej i hiszpańskiej oraz unikalna kolekcja obrazów średniowiecznych.

2. Narodowe Muzeum Motoryzacji

Narodowe Muzeum Motoryzacji w Andorze to wspaniała gratka dla wszystkich miłośników zabytkowych, luksusowych i sportowych pojazdów. Obejrzeć tu można około 80 samochodów różnych marek, ponad 100 pojazdów rowerowych, 60 różnych motocykli, a także zabytkowe silniki parowe. Dodatkowo w muzeum znajdują się miniatury i modele pojazdów, dokumenty, zabytkowe fotografie i stare plakaty motoryzacyjne.

3. Ośrodki narciarskie w Andorze

Andora to popularny cel wycieczek narciarzy. W państwie znajduje się wiele kurortów narciarskich, a do najsłynniejszych należą: Vallnrod, Ordino Arcalis i Grandvalira. Przy wszystkich ośrodkach sportowych znajdują się wyciągi dla narciarzy, wypożyczalnie sprzętu sportowego, a także obiekty gastronomiczne i noclegowe.

4. Casa de la Vall

Casa de la Vall to zabytkowa, szesnastowieczna budowla, która położona jest w stolicy kraju. Jest to jeden z najstarszych budynków w całej Andorze! Obecnie obiekt udostępniony jest do zwiedzania przez turystów, a ciekawostką jest, że okazjonalnie odbywają się tu zgormadzenia parlamentu Andory.

5. Mirador Roc del Quer

Miłośnicy obcowania z naturą z pewnością powinni wybrać się na piesze zwiedzanie Pirenejów. Jednym z najbardziej turystycznych miejsc w andorskich górach jest Mirador Roc del Quer czyli specjalna kładka widokowa, z której rozciąga się wspaniała panorama szczytów Pirenejów.