Pamiątki z Rosji

Ulubione i tańsze produkty…Gdzie?

Każdego z nas cieszy to, kiedy zauważymy promocję w galerii, bądź po prostu w sklepie stacjonarnym, czy też internetowym. Najlepiej jeśli tyczy się to rzeczy, które lubimy, oczekując na lepszą cenę. Można powiedzieć, że każdy z nas korzysta, bądź chociaż zna aliexpress ze słyszenia, kupując różne rzeczy, od tych mniej praktycznych do tych bardziej. Dlaczego to jest taki popularny sklep? Po pierwsze: Są przede wszystkim za dużo niższą cenę niż w Polsce, a po drugie: w Chinach znajdziemy takie produkty, które nie znajdziemy w Polsce. W każdym kraju możemy znaleźć coś innego, co wzbudza naszą ciekawość, przez to, że różni się smakiem, wyglądem, jakością, ceną itp. Weźmy za przykład Rosję: co kupić w Kaliningradzie?

Ciekawe jak to smakuje!

Zanim odwiedzimy dany kraj, warto sobie poczytać różne poradniki, na co zwracać uwagę podczas kupowania różnych produktów, pamiątek. Oczywiście nie jest to mus, ale opłaca się to zrobić w momencie, kiedy mamy dylemat i nie znamy się na tym co jest dobre, a co już nie. W Kaliningradzie natomiast poleca się przede wszystkim:

  • Słodycze – duży wybór można znaleźć na miejskim bazarze. Jeśli ktoś jest fanem słodszych rzeczy, powinien wypróbować przede wszystkim białą czekoladę z fistaszkami. Z nazwy sami możemy wywnioskować, że w Polsce raczej o takiej nie słyszeliśmy, ale jest kilka takich produktów. Kolejnym z nich jest śmietankowe toffi i słonecznikowa chałwa (wbrew pozorom to nie jest zwyczajna chałwa, smakuje osobom, które nie tkną tej tradycyjnej!). Internauci podpowiadają, że naszym ,,must have’’są sezam/słonecznik/orzechy w karmelu. Najlepiej spróbować takich, które są w mniejszej wersji, ponieważ mają różne kombinacje smakowe. A na sam koniec coś zupełnie niespotykanego: śmietankowe toffi.
  • Matrioszka – czyli inaczej ,,puszysta babeczka’’, z chustką na głowie, jest to symbol, który kojarzy się z Rosją.
  • Alkohol, papierosy – Nie warto wracać do Polski chociażby bez jednej butelki wina, czy też innego alkoholu, ponieważ nie dość, że mamy duży wybór, to są tanie.W związku z dużym zainteresowaniem zakupu alkoholu za wschodnią granicą należy pamiętać, aby nie przekroczyć o limitu wywozu alkoholu na teren UE!
  • Suszone ryby i owoce morza – Są albo uwielbiane, albo znienawidzone. W środku paczuszki znajduje się kilka skrawków (ryby, kalmara itp.). Mają słony smak, który idealnie pasuje do piwa.
  • Bursztyn – Jest to najcenniejszy prezent, jaki można przywieźć z Rosji. Kaliningrad jest miejscem, gdzie przechowuje się dużą część światowych zasobów bursztynu.