Bełchatów to nie tylko węgiel

Bełchatów to miasto położone w województwie łódzkim, dokładniej 25 km od Piotrkowa Trybunalskiego. Powszechnie kojarzy się z węglem brunatnym. Nie ma co ukrywać, niedaleko od miasta znajduje się w końcu największe w Polsce złoże tego surowca. Jest więc to bardzo ważny punkt dla miasta i okolic. Dzięki przemysłowi, który narodził się wokół tego miejsca wielu ludzi znajduje prace.
Jednak Bełchatów to nie tylko węgiel brunatny, ani tylko baza energetyczna dla całej Polski. To też świetna lokalizacja turystyczna o czym niewielu pamięta.

 

Przy sztucznym zbiorniku wodnym, 10 kom od centrum miasta znajdują się ośrodki turystyczne, gwarantujące szereg atrakcji dla odwiedzających. Są tam udostępniane stadniny koni, szlaki rowerowe, kajaki, kąpieliska, sauny, kryte pływalnie i wiele innych.
Dla bardziej wymagających też się znajdzie coś odpowiedniego. W Bełchatowie znajduje się bowiem kilka 3-gwiazdkowych hoteli. No dobrze, ale co takiego można tam zobaczyć? Czy Bełchatów ma w ogóle jakieś zabytki?
Zabytki Bełchatowa to między innymi dwór Olszewskich, wzniesiony dla właścicieli miasta. Jest także kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.