Jak pomalować meble na wysoki połysk?

Współcześnie bardzo modnym rozwiązaniem jest wykończenie mebli na wysoki połysk. Dodaje to blasku i wyjątkowego charakteru każdemu pomieszczeniu i w równym stopniu sprawdzi się w każdej przestrzeni domowej. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy skorzystać z pomocy i usług specjalisty lub zrobić to we własnym zakresie. Efekt wysokiego połysku można uzyskać również odświeżając stare meble i zmieniając ich pierwotne oblicze. O tym jak to zrobić krok po kroku, możemy przeczytać w przygotowanym poradniku, który dostępny jest pod linkiem https://www.meble.pl/poradnik.

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie przygotowanie mebli przed głównymi pracami. Po wyznaczeniu miejsca pracy, warto wyłożyć to miejsce folią po to, aby uniknąć zabrudzeń i pracochłonnego sprzątania po wszystkich zabiegach. Jeżeli dysponujemy takimi pomieszczeniami jak schowek lub garaż to warto z wszystkimi pracami przenieść się tam. Odnawiając meble nie unikniemy kurzu, pyłu po przecieraniu mebli oraz zapachu lakierów i farb, który może działać drażniąco zwłaszcza na nasze dzieci.

Jak uzyskać efekt wysokiego połysku?

Na samym początku powinniśmy zdjąć wierzchnią warstwę farby z mebli oraz przygotować ich powierzchnię do pokrycia odpowiednimi produktami. Pomocne w tym będzie wykorzystanie papieru ściernego, jednak musimy zaopatrzyć się w taki rodzaj papieru, który pozwoli na delikatne usuwanie farby i jednocześnie nie uszkodzi korpusu mebla. W przypadku bardziej zabrudzonych mebli można też wykorzystać specjalny odtłuszczać oraz preparat do usuwania lakieru, dzięki czemu przygotujemy powierzchnię na właściwe prace remontowe.

Na przygotowany mebel warto nałożyć kilka warstw farby uważając na to, by wcześniejsze warstwy spokojnie wyschły. Świetnie sprawdzi się farba akrylowa, której trzy-cztery warstwy powinny być wystarczające. Po ich wyschnięciu możemy zastosować specjalistyczny lakier lub wosk. Zaletą tej pierwszej opcji pozostaje większe zabezpieczenie mebla przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, natomiast wosk nadaje meblom większej naturalności. Od preferencji użytkownika zależy zastosowana technika, natomiast obie po dokładnym przeprowadzeniu prac pozwolą na uzyskanie efektu wysokiego połysku mebli.