Jak jakość poduszki wpływa na komfort snu i jakość odpoczynku?

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia sypialni, które wpływają na jakość snu, jest poduszka. Na rynku artykułów sypialnianych można znaleźć ogrom różnorodnych modeli – spośród nich ciężko wybrać ten jeden, idealny egzemplarz. Dlaczego poduszka jest ważna? Jaki jest jej związek z jakością odpoczynku?

Poduszka, a kręgosłup

Głównym zadaniem poduszki jest zapewnienie wsparcia szyjnej części kręgosłupa. Dzięki optymalnemu dopasowaniu modelu, znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo pojawienia się w tej okolicy napięć i dolegliwości bólowych. Ergonomiczne poduszki skutecznie rozkładają też ciężar głowy i szyi w równomierny sposób. Wówczas, nie występuje nadmierny nacisk na kręgosłup i stawy, a jakość snu automatycznie staje się lepsza. Zakup dobrej poduszki ma ważne znaczenie przede wszystkim dla osób, które zmagają się z dolegliwościami związanymi z prawidłowym funkcjonowaniem układu ruchu oraz z wadami postawy. Szukając idealnego modelu warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt, ale również na wypełnienie. Obecnie popularne są m.in. poduszki z pianki termoelastycznej, która bardzo precyzyjnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika. Zapewniając mu wyjątkową wygodę.

Jak poduszka wpływa na układ oddechowy?

Poduszka wysokiej jakości układa górną część układu oddechowego w prawidłowej pozycji. Powietrze wówczas może swobodnie przepływać, a drogi oddechowe się nie zwężają. Mogą na tym skorzystać przede wszystkim osoby, które dużo chrapią. Utrzymanie nieustannej drożności dróg oddechowych skutecznie redukuje chrapanie. Spanie na ergonomicznej, dobrze dobranej poduszce znacznie poprawia oddychanie przez nos. Brak problemów związanych z funkcjonowaniem układu oddechowego w nocy jest bardzo korzystny dla jakości snu. Zmniejsza się częstotliwość nocnych wybudzeń, a sen staje się znacznie głębszy. Dobra poduszka powinna mieć taki kształt, który umożliwi wygodne i swobodne spanie w różnych pozycjach – zarówno na plecach, jak i na brzuchu czy na boku.

Dobra poduszka w życiu alergika

Wybór dobrej poduszki ma szczególne znaczenie dla alergików. Najlepsze modele dla osób ze skłonnościami do reakcji uczuleniowych to takie, które można w całości prać. Dzięki temu skutecznie można usuwać drobnoustroje i bakterie, gromadzące się na powierzchni poduszki. Jest to niezwykle ważne dla minimalizowania nasilenia dolegliwości. Poduszka powinna też zapewniać dobrą wentylację. Przepływ powietrza sprawia, że nie jest gromadzona wilgoć. Suche środowisko ułatwia utrzymanie higieny oraz sprawia, że przebywanie w łóżku jest znacznie bardziej komfortowe.

Akcesoria sypialniane są niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Warto szczególną uwagę przywiązać do zakupu poduszki. Wpływa ona bowiem na jakość i głębokość snu, wygodę, zdrowie kręgosłupa i funkcjonowanie oddechowego.

Artykuł sponsorowany.